Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Rusinowskiej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://pspwolarusinowska.szkolna.net.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Część z elementów graficznych oraz filmy nie posiada opisu alternatywnego, mają one charakter promocyjny i nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań.
Niektóre zamieszczone dokumenty w formie plików PDF są niedostępne cyfrowo (skany).
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Małgorzata Styga — mejlowo kontakt@pspwolarusinowska.szkolna.net lub telefonicznie 158471017.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Budynek posiada trzy wejścia. Główne wejście znajduje się od strony drogi powiatowej nr 1204R. Do wejścia prowadzą schody wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych. Drugie wejście zlokalizowane jest z tyłu budynku, od strony boiska wielofunkcyjnego. Wejście znajduje się z poziomu terenu, ale uniemożliwia dostanie się do budynku wprost ze względu na znajdujące się schody. Trzecie wejście boczne prowadzi do części mieszkań lokatorskich i posiada schody bez windy.
Szkolny parking zapewnia oznakowane miejsca dla osób niepełnosprawnych w jak najbliższej odległości od wejścia do budynku.
Osobami oddelegowanymi do udzielania informacji przy wejściu głównym są pracownicy obsługi.
Budynek szkoły jest wielokondygnacyjny, duża ilość schodów uniemożliwia przemieszczanie się na wózku inwalidzkim. W budynku na poziomie parteru i pierwszego piętra znajduje się korytarz. Na piętro i do piwnicy prowadzą schody. Budynek nie posiada windy.
W budynku nie ma dostosowań dla osób niepełnosprawnych (toalety, barierki).
Do szkoły może wejść osoba z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
W szkole nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub on-line.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Nad wejściami nie ma platform, głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.